Zaproszenie na kolejną edycję Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Neurobiologicznej Brain Bee

Opublikowane przez Justyna Olewińska w dniu

Zapraszamy do zapoznania się z zaproszeniem na kolejną edycję konkursu Brain Bee:

SZANOWNI PAŃSTWO

Międzynarodowy Konkurs Wiedzy Neurobiologicznej Brain Bee organizowany jest przez Polskie Towarzystwo Przyrodników im. Kopernika oraz Koło Naukowe „Neuronus” przy Instytucie Zoologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pomysłodawcą i fundatorem Międzynarodowego Konkursu Brain Bee jest dr Norbert Mysliński z University of Maryland, USA.

Celem konkursu jest motywowanie młodych ludzi do studiowania, a następnie kontynowania kariery zawodowej w obszarach nauk podstawowych i klinicznych dotyczących szeroko pojętej neurobiologii. Motto Brain Bee brzmi: “We Build Better Brains to Fight Brain Disorders.”

Należy szczególnie podkreślić fakt, że w ostatnich latach reprezentanci naszego kraju zajęli czołowe miejsca w finałach międzynarodowych i tak: reprezentantka Polski Milena Malcharek w sierpniu 2017 roku zajęła drugie miejsce w finale międzynarodowym w Waszyngtonie; Piotr Oleksy w lipcu 2018 roku zajął pierwsze miejsce w finale międzynarodowym w Berlinie a we wrześniu 2019 w Daegu, w Korei Południowej Natalia Koc wywalczyła drugie miejsce.

W roku szkolnym 2019/2020 Gdański Uniwersytet Medyczny będzie po raz trzeci gospodarzem etapu regionalnego konkursu Brain Bee. Trzecia edycja regionalna Konkursu Brain Bee 2020 odbędzie się w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym w sobotę 7 marca 2020 r. o godzinie 11.00, w sali wykładowej im. prof. Michała Reichera w budynku Collegium Biomedicum (CBM) zlokalizowanym w Gdańsku, przy ul. Dębinki 1.

Wydarzenie patronatem honorowym objęli: Jego Magnificencja Rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego prof. dr hab. Marcin Gruchała, Jego Magnificencja Rektor Pomorskiej Akademii w Słupsku prof. dr hab. Zbigniew Osadowski, Prezes Polskiego Towarzystwa Anatomicznego prof. dr hab. Marek Grzybiak oraz Dyrektor Gdyńskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli.

Jako koordynator regionalny na Polskę północno-zachodnią (województwa: pomorskie, zachodniopomorskie, kujawsko-pomorskie oraz warmińsko-mazurskie) gorąco zachęcam dyrektorów oraz nauczycieli biologii liceów ogólnokształcących do zgłaszania uczestników do tegorocznej edycji regionalnej konkursu Brain Bee 2020. Uczestników należy zgłaszać bezpośrednio przez stronę internetową https://brainbee.gumed.edu.pl  w terminie od 15 grudnia 2019 do 31 stycznia 2020. Nauczyciel może zgłosić nie więcej niż dwie osoby ze szkoły wyłonione w eliminacjach szkolnych. Istnieje możliwość zgłoszenia więcej niż dwóch uczniów, jeżeli np.: 3 osoby uzyskały taką samą liczbę punktów w eliminacjach szkolnych. Dane uczestnika: imię i nazwisko, adres mailowy (do kontaktu), imię i nazwisko nauczyciela oraz nazwę i numer szkoły, należy podać w trakcie rejestracji uczestników na stronie internetowej konkursu.

Jeszcze raz serdecznie zapraszam wszystkich nauczycieli i ich uczniów do wzięcia udziału w tym międzynarodowym przedsięwzięciu.

 

Z poważaniem,

dr hab. n. med. Ilona Klejbor

Koordynator konkursu Brain Bee na region północno-zachodni

Zakład Anatomii i Neurobiologii

Gdański Uniwersytet Medyczny

Dębinki 1, 80-211 Gdańsk

Tel. +58 349 1401

klejbor@gumed.edu.pl

Kategorie: Wydarzenia