Pierwsze stacjonarnie! Vademecum Dyrektora: „Higiena cyfrowa i bezpieczeństwo uczniów podczas wakacji”

Opublikowane przez Justyna Olewińska w dniu

Mamy ogromną przyjemność zaprosić dyrektorów placówek gdyńskich na pierwsze po długiej przerwie bezpośrednie szkolenie w ramach Vademecum Dyrektora.

Spotkanie podzielone będzie na dwie części:

  1. Higiena cyfrowa – o postrzeganiu świata online, gdy pandemia była jak paliwo.

Podczas spotkanie zaprezentowane zostaną informacje dotyczące zmiany postrzegania przez młode pokolenia Internetu w ujęciu izolacji społecznej, przeniesienia kolejnych obszarów życia codziennego do sfery online. W ramach spotkania zostaną również przekazane treści związane z najnowszymi i najbardziej interesującymi dla młodych odbiorców – bohaterów, zachowań, wyzwań (challange) – a także zagrożeń o największej skali – jakim są próby samobójcze – pod kątem presji rówieśniczej do której dochodzi w Internecie.

Tę część spotkania poprowadzi Jakub Ubych – informatyk, programista, pasjonat internetu. Od 2012 roku zainteresowany zachowaniami dzieci i młodzieży w przestrzeni cyfrowej z naciskiem na kwestie bezpieczeństwa.

W GDyni realizował między innymi takie projekty jak „Gdynia online / offline”, „Empati@ w internecie” czy „Cyberbezpieczni #wGdyni”.

2. Bezpieczeństwo uczniów w czasie wakacji.

Ta część spotkania poświęcona zostanie tematyce bezpieczeństwa i przeciwdziałania zachowaniom ryzykownym w czasie wolnym od nauki szkolnej. Temat idealnie wpisuje się w okres przedwakacyjny, kiedy uczniowie z niecierpliwością wyczekują wyjazdów i spotkań rówieśniczych, a kiedy istnieje jeszcze możliwość uświadomienia ich o potencjalnych zagrożeniach i sposobach na bezpieczne i zdrowe spędzanie czasu wolnego.

Prelegentem tej części będzie Dariusz Falczyński – absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego (Pedagogika opiekuńcza i resocjalizacyjna – licencjat) oraz Wyższej Szkoły Collegium Balticum w Szczecinie (Psychopedagogika z profilaktyką społeczną – magister). Od 2008 roku nieprzerwalnie podejmuje pracę jako wychowawca i kierownik na dziecięcych i młodzieżowych kolonach oraz obozach, wspierając rozwój uczestników, edukując z zakresu aktywnego spędzania czasu wolnego, bezpieczeństwa, profilaktyki uzależnień oraz socjoterapii. W swoim dorobku zawodowym ma ponad 40 turnusów wypoczynkowych dla dzieci zarówno w kraju jak i za granicą. Systematycznie szkoli przyszłą kadrę opiekuńczą, kładąc nacisk na zrozumienie potrzeb uczestników letnich i zimowych wyjazdów.

Data: 10 czerwca (czwartek), godz. 10:00 – 14:00

Miejsce: Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni

Spotkanie przeprowadzone zostanie w reżimie sanitarnym!

Zapisy: