„Konkurs wiedzy o Gdyni” dla dorosłych

Opublikowane przez Justyna Olewińska w dniu

Od kilku lat w naszym mieście odbywa się „Konkurs wiedzy o Gdyni” dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Co roku jego uczestnicy odpowiadają na pytania związane zarówno z historią miasta, jak i bieżącymi zagadnieniami z życia Gdyni. W tym roku swoją wiedzę na temat miasta z morza i marzeń będą mogli sprawdzić także pełnoletni mieszkańcy.

„Konkurs wiedzy o Gdyni dla dorosłych” to wspólne przedsięwzięcie przewodniczącej Rady Miasta Joanny Zielińskiej oraz Gdyńskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. Zabawa odbędzie się online. Zaplanowano ją na poniedziałek, 14 czerwca o godzinie 16:00.

– Co roku organizowany jest konkurs dla uczniów. Pomyślałam, że 95. urodziny Gdyni to doskonała okazja do ponownej organizacji wydarzenia dla osób dorosłych. Zadania tego podjął się Gdyński Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli – mówi Joanna Zielińska, inicjatorka wydarzenia i przewodnicząca Rady Miasta Gdyni.

Sprawdzian wiedzy zostanie przeprowadzony za pomocą aplikacji internetowej Testportal. W konkursie mogą wziąć udział wszystkie zainteresowane osoby pełnoletnie. Na uczestników będzie czekać 45 pytań, na które trzeba odpowiedzieć w 15 minut. Zawodnicy będą więc działać pod presją czasu – na każde pytanie przypada bowiem jedynie około 20 sekund.

– Jesteśmy przekonani, że pomimo elektronicznego sposobu przeprowadzenia testu wiedzy o naszym mieście frekwencja dopisze i uczestnicy będą chcieli pochwalić się swoją wiedzą. Zależy nam na wzbudzaniu zainteresowania Gdynią. Wierzymy mocno, że przygotowana pula pytań, którą wzbogaciliśmy o nowe, ciekawe zadania konkursowe, przyciągnie wielu miłośników Gdyni – mówi Wojciech Jankowski, dyrektor Gdyńskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli.

Konkurs jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Nie trzeba się wcześniej rejestrować. 14 czerwca o godzinie 16:00 wystarczy kliknąć w link przekierowujący do testu. Będzie on opublikowany z wyprzedzeniem na stronie www.gdynia.pl/konkurswiedzyogdyni.