III Ogólnopolska Konferencja ” Samoświadomość i komunikAACja a TZW. zachowania trudne.

Opublikowane przez Wojciech Jankowski w dniu

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy Was do udziału w III Ogólnopolskiej Konferencji pt. Samoświadomość i komunikAACja a TZW. zachowania trudne, która odbędzie się w dniach 15-16 czerwca 2024 roku, w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni.

Zapraszamy wszystkich, dla których ważny jest Człowiek i jego zdrowy rozwój, a zatem nie tylko profesjonalistów różnych dziedzin, ale także rodziny i same osoby z autyzmem (OzA) i osoby z niepełnosprawnościami (OzN).

Celem konferencji jest szerzenie świadomości w szeroko rozumianym środowisku wspierającym osoby z niepełnosprawnościami w codziennym życiu, nt. możliwych przyczyn tzw. zachowań trudnych u OzA i OzN. Ważne jest, aby środowisko wspierające OzA i OzN skutecznie poszukiwało przyczyn tych zachowań, a nie skupiało się wyłącznie na samych zachowaniach, co często prowadzi do pogłębienia izolacji społecznej OzA i OzN. Przyczynami tzw. zachowań trudnych mogą być m.in.: brak lub niedostateczna świadomość własnych potrzeb, a w konsekwencji brak możliwości zaspokajania ich, jak również brak narzędzi do komunikacji – stąd temat konferencji.

Wydarzenie to będzie stanowić także przestrzeń do zaprezentowania dobrych praktyk, na przykładzie Gdyni, Gdańska, Wrocławaia i Opola.

Do udziału w konferencji zaprosiliśmy znakomitych Prelegentów z całej Polski. Jesteśmy przekonani, że wydarzenie to będzie niezwykle wartościowe i przydatne dla Uczestników.

W miarę możliwości i chęci, prosimy o rozpowszechnianie informacji o tym wydarzeniu.

W załączeniu przesyłam plakaty promujące wydarzenie oraz harmongram konferencji. Poniżej także link do formularza rejestracyjnego:

https://app.evenea.pl/event/niebieskiszlak2

Udział w konferencji jest odpłatny: 100 zł/os. + ewentualnie (dla chętnych) zestaw obiadowy w pierwszym dniu Konferencji: 35 zł (pozycja nieobowiązkowa).

W razie pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Z wyrazami szacunku i serdecznym pozdrowieniem,

Urszula Kubicka-Formela