ZMIANA TERMINU! Jak rozmawiać z dziećmi o odchodzeniu? – zaproszenie na spektakl teatralny

Opublikowane przez Wojciech Jankowski w dniu

Konsulat Kultury, Gdynia Rodzinna oraz Gdyński Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli serdecznie zapraszają społeczność szkolną: dyrektorów, nauczycieli, psychologów, pedagogów, Rady Rodziców na spektakl teatralny pt. „Pręcik”.

 

„Pręcik” Maliny Prześlugi to ceniona, współczesna sztuka dla dzieci, traktująca o przyjaźni i miłości, ale też o emocjach, które towarzyszą nam w związku z utratą bliskiej osoby. Właśnie odejście kogoś bliskiego jest głównym tematem spektaklu w reżyserii Andrzeja Mańkowskiego.

 

Tytułowy pręcik to – w dziecięcym uproszczeniu – serce, które każdy z nas nosi w piersi. Czasami, z różnych powodów, ten świecący blaskiem życia pręcik może blednąć, a nawet zgasnąć – gdy ktoś bliski nas opuści.

Zostają po nas wspomnienia wspólnych chwil, pamięć słów i spojrzeń, tęsknota. Każde życie pozostawia bowiem po sobie odczuwalny i widoczny ślad, który – jeśli tylko pielęgnujemy go w sobie – może trwać wiecznie.

 

„Pręcik” porusza ważne tematy, ale jest przy tym kolorowy, dowcipny, wypełniony muzyką i nadzieją.

 

Spektakl jest istotnym wstępem dla dorosłych do rozmów z dziećmi na temat odchodzenia i śmierci.

 

Wydarzenie jest kontynuacją działań jego organizatorów w zakresie propagowania właściwych postaw i zachowań w obliczu tematów trudnych, takich jak śmierć czy depresja.

 

Proponujemy Państwu dwa terminy:

  1. 20 lutego (czwartek), godzina 18:00
  2. 21 lutego (piątek), godzina 18:00

 

Liczba miejsc ograniczona. Rejestracja trwa do dnia 14 lutego włącznie.

 

WAŻNE:

Prosimy dyrektorów szkół i placówek bądź osoby do tego wyznaczone o wysyłanie zgłoszeń zbiorczych z danej placówki z podaniem liczby osób wyrażających chęć do wzięcia udziału w wydarzeniu.

 

W przypadku wyczerpania limitu miejsc na preferowany termin cała grupa zostanie zarejestrowana na drugi termin.

 

Rejestracja:

  1. 20 lutego, godzina 18:00
  2. 21 lutego, godzina 18:00