Wciągnij uczniów w działanie

Opublikowane przez Anna Gulgowska w dniu

Dzisiejsze szkolenie to różnorodne spojrzenie na myślenie matematyczne, zgłębiając jego definicję, znaczenie oraz metody rozwijania. Uczestnicy zdobyli praktyczne narzędzia i strategie, by wspierać analityczne myślenie i rozwiązywanie problemów matematycznych. Podczas spotkania, omówiono również mity na temat myślenia matematycznego, wyjaśniając jego rzeczywiste korzyści. Rozmowy skupiły się na strategiach oraz problemach kształtujących myślenie matematyczne oparte na elementach krytycznego myślenia, co może stworzyć inspirujące środowisko nauki matematyki w szkole.

Inspiracje zaczerpnięte z międzynarodowych doświadczeń nabytych podczas udziału w szkoleniu Creative and Critical Thinking w ramach projektu Erasmus+, podkreśliły znaczenie otwartości na nowe idee i podejścia. Nauczyciele mieli okazję wymienić się pomysłami, co poszerzyło ich horyzonty i dostarczyło nowych perspektyw na rozwijanie myślenia matematycznego.

Uczestnicy zakończyli spotkanie gotowi do dalszego promowania myślenia matematycznego wśród uczniów i społeczności edukacyjnej, czerpiąc inspirację i praktyczne wskazówki z dyskusji.

To była prawdziwa przyjemność!