Szkolenie rady pedagogicznej w SP nr 6 w Rumii

Opublikowane przez Monika Piekarz w dniu

Tuż przed świętami, wraz z Lucyną Lewandowską, miałam przyjemność poprowadzić szkolenie rady pedagogicznej w SP nr 6 w Rumii na temat komunikowania się w sytuacjach kryzysowych.
W przyjaznej atmosferze wraz z nauczycielami wczesnej edukacji poznawałyśmy różne modele komunikacji i odkrywałyśmy jakie są typowe dla każdej z nas. Wyzwoliło to ogrom przykładów i dobrych praktyk, którymi mogłyśmy się wzajemnie podzielić. To było ciekawe spotkanie w gronie ambitnych, twórczych i otwartych nauczycieli. Mam nadzieję, że będziemy miały okazję spotkać się ponownie.

Monika Piekarz

Pedagog i doradca zawodowy w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Gdyni, nauczyciel doradztwa zawodowego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Gdyni. Doradca metodyczny w Gdyńskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli, Aktywny uczestnik Gdyńskiej Sieci Doradców Zawodowych oraz uczestnik i organizator konferencji doradczych. Realizator warsztatów zawodoznawczych skierowanych do dzieci i młodzieży oraz spotkań dla rodziców. Realizator projektów takich jak: Marzec na obcasach, Gdyńska Giełda Szkół, Ogólnopolski Tydzień Przedsiębiorczości. Propagator wykorzystywania nowych technologii w pracy doradczej. Jej specjalność to praca z uczniami i rodzicami mająca na celu wybór szkoły adekwatnej do predyspozycji, zainteresowań i możliwości ucznia. Chętnie wspiera nauczycieli doradztwa zawodowego dzieląc się swoim doświadczeniem, metodami pracy i umiejętnościami. Uważa, że „nie ma złych szkół, są tylko źle wybrane”. Miłośniczka historii (szczególnie Anglii i Szkocji).