Erasmus = nauka + przygoda

Opublikowane przez Anna Gulgowska w dniu

W czwartek, 16 maja 2024 roku, odbyło się inspirujące szkolenie online zatytułowane Erasmus + „Okno na świat” – podnoszenie kompetencji i świadomości uczniów i nauczycieli. Dla uczestników spotkanie było nie tylko źródłem cennej wiedzy, ale również prawdziwym otwarciem na nowe możliwości. Zaczynając od zapoznania się z programem Erasmus+ oraz jego korzyściami, nauczyciele mieli okazję dowiedzieć się, jak szeroki wachlarz możliwości oferuje ten program, w tym mobilności dla nauczycieli i uczniów, projekty partnerskie oraz rozwój zawodowy.

Kolejnym ważnym elementem było przekazanie praktycznych wskazówek dotyczących aplikowania do programu, tworzenia projektów i zarządzania nimi. Uczestnicy otrzymali pakiet użytecznych informacji , które będą mogą zastosować w swojej pracy.

Prezentacja dobrych praktyk, opartych na doświadczeniach prowadzących spotkanie oraz innych nauczycieli, była kolejnym źródłem inspiracji. Nauczyciele  z zaciekawieniem słuchali o realizowanych projektach.

Gościem spotkania  była Anna Jałoszewska, doświadczony opiekun i koordynator mobilności realizowanych w ramach programu Erasmus+ w Pierwszej Społecznej Szkole Podstawowej w Gdyni. Jej prezentacja, pełna konkretnych przykładów i praktycznych wskazówek, była niezwykle cenna dla uczestników.

Szkolenie cieszyło się dużym zainteresowaniem i aktywnym udziałem nauczycieli, którzy dzięki niemu zdobyli nie tylko wiedzę, ale również inspirację i motywację do działania na arenie międzynarodowej. Liczymy, że uczestnicy opuścili spotkanie pełni nowych pomysłów, gotowi do wzbogacenia swojej pracy dydaktycznej i rozwoju kompetencji uczniów.

Zainteresowanych odsyłamy do prezentacji

Dziękujemy i zapraszamy na kolejne spotkania z edukacją w tle.