Maturalne spotkanie nauczycieli biologii szkół średnich

Opublikowane przez Anna Zatwarnicka w dniu

W ostatnim tygodniu nauki, przed zasłużonym feryjnym wypoczynkiem w VI Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni odbyło się spotkanie nauczycieli biologii 🧬🦠🧪szkół ponadpodstawowych z p. Grzegorzem Zagulskim – koordynatorem egzaminu maturalnego z biologii OKE w Gdańsku.

Celem spotkania było wsparcie nauczycieli biologii 🧬 w przygotowaniu uczniów do egzaminu maturalnego . Uczestnicy zostali zapoznani z najczęstszymi błędami uczniowskimi 🧍‍♀️🧍, które pojawiają się w zadaniach maturalnych 📖, analizie zostały poddane w szczególności ćwiczenia bardzo trudne i trudne.

Podczas szkolenia uczestnicy zostali zaznajomieni z wnioskami z sesji egzaminacyjnej przeprowadzonej w 2021 roku. Spotkanie również było okazją do interpretacji informatora maturalnego dotyczącego egzaminu w formule 2023.

Dziękujemy ❤️ za tak duże zainteresowanie tematem matur oraz konstruktywną wymianę zdań na temat wyjątkowo trudnego biologicznego arkusza.

Organizatorkami spotkania były: p. Grażyna Grzymała oraz p. Anna Zatwarnicka– doradczyni metodyczna w zakresie biologii.